O nás

Spoločnosť Agrokarpaty, s.r.o. Plavnica

Naša spoločnosť vznikla v roku 1993. Našou hlavnou činnosťou je pestovanie liečivých rastlín v oblasti Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. Horský región okresu Stará Ľubovňa patrí medzi ekologicky čisté oblasti, vhodné pre pestovanie ekologických poľnohospodárskych produktov.

V súčasnosti sme najväčším pestovateľom liečivých rastlín na Slovensku a patríme medzi najväčších pestovateľov liečivých rastlín v Európe.

„Z poľa priamo na stôl“
Okrem pestovania liečivých rastlín sa venujeme aj kompletnému výrobnému procesu. Vypestované liečivé rastliny idu do našich sušiarni. Po vysušení nasledujú rezárne a miešiarne, kde vznikajú čajové zmesi. Poslednou zastávkou sú baliarne, v ktorých vzniká samotný produkt. Na distribúciu produktov do predajní mame vlastnú logistickú sieť.

agrokarpaty_centrala

Ekologické pestovanie

Liečivé rastliny, ktoré sú v našich výrobkoch, sa pestujú v ekologicky nezaťaženom prostredí oblasti Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. To isté platí aj o rastlinách z divo rastúceho zberu a lesných plodov. Všetky výrobky sú čisté, bez umelých chutí, farieb a aróm. Preto ich ľudský organizmus dobre prijíma a pozitívne na nich reaguje. Pri spracovávaní zloženia čajových zmesí sa podieľajú poprední odborníci z oblasti fytoterapie z Košíc, Nitry, Bratislavy, Brna a Užhorodu.

Základom ekologického hospodárenia je šetrné hospodárenie s pôdou, rozvoj jej optimálneho zloženia a úrodnosti. Tento cieľ dosahujeme cestou pravidelného dodávania kompostu vyrobeného z vlastného odpadu pri pozberovej úprave liečivých rastlín a vyváženým osevným postupom (striedanie plodín). Tento postup je dôležitý pre rast rastlín a výrazne prispieva k obmedzeniu výskytu škodcov a pôvodcov chorôb prežívajúcich v pôde. Dbáme taktiež na pestovanie medziplodín určené na zelené hnojenie s hlboko koreniacimi a nízko koreniacimi rastlinami, aby sme udržali rovnováhu medzi úrodnosťou a primeranou intenzitou využívania pôdy. Spracovanie rastlín prebieha maximálne šetrným spôsobom, podľa podmienok ekologického hospodárenia, ktoré ma na zreteli ochranu životného prostredia a krajiny v danej oblasti. Všetky výrobky sú vhodné na denné užívanie s podporným liečivým resp. posilňujúcim účinkom.

tri_koruny_pieniny
ocenenia agrokarpaty
certifikaty agrokarpaty

Bylinný čaj

Bylinkové čaje sa vyrábajú z bylín, ktoré majú liečivé schopnosti. Každá bylina má iné liečivé účinky a blahodarne pôsobí na naše telo. Sú dobré na prevenciu, povzbudzujú organizmus, dodávajú energiu, vylučujú toxíny z tela, príjemne voňajú, skvelo chutia a sú pre telo prirodzené.

bylinny_caj

Ovocné čaje

Ovocné čaje sa vyrábajú z ovocia, jemného ovocia a lesného ovocia. Sú zdrojom vitamínov a ďalších prírodných látok, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu a jeho prirodzenú ochranu pred infekciami. V letných horúčavách príjemne osviežujú a ochladzujú organizmus.

ovocny_caj

Cudzokrajné čaje

V našej ponuke môžete nájsť aj cudzokrajné čaje (Zelený čaj, Gruzínsky čierny čaj, PU-EHR, PU-EHR s citrónovou chuťou a Roibos). Rastliny, z ktorých sa vyrábajú tieto čaje sa u nás nedajú dopestovať z dôvodu nevhodnej geografickej polohy, keďže potrebujú špecifické klimatické podmienky.

cudzokrajny_caj

Podniková predajňa

Návšteva našej podnikovej predajne v krásnom drevenom prevedení vám určite spríjemni deň. Predajňa sa nachádza v obci Plavnica pri COOP Jednote. Nájdete tu celý sortiment produktov našej značky a mnoho iného. Okrem čajov ponúkame aj rôzne BIO produktov, čajové príslušenstvo, prírodné kozmetické doplnky, darčekové balenia a dekorácie.

00
07
01
05
06
09

História spoločnosti

agrokarpaty_centrala
00
sk1-145x145
bio
naj-chotar1-145x145
cena-minsitra-145x145
dav
cena potravinovej komory

Ekologické poľnohospodárstvo

Systém priaznivý voči životnému prostrediu, ktorý využíva miestne a obnoviteľné zdroje, ekologicky šetrné technológie a postupy.

BIO kvalita

Potraviny vyrobené zo surovín rastlinného pôvodu, ktoré pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Pravý Slovenský produkt

Suroviny v našich výrobkoch pochádzajú so Slovenska aj celý výrobný proces sa uskutočnil na našom území.

Značka kvality

Značka kvality SK je národným programom podpory kvalitných poľnohospodárskych výrobkov a potravín.