O nás

Spoločnosť Agrokarpaty, s.r.o. Plavnica

Naša spoločnosť vznikla v roku 1993. Našou hlavnou činnosťou je pestovanie liečivých rastlín v oblasti Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. Horský región okresu Stará Ľubovňa patrí medzi ekologicky čisté oblasti, vhodné pre pestovanie ekologických poľnohospodárskych produktov.

V súčasnosti sme najväčším pestovateľom liečivých rastlín na Slovensku a patríme medzi najväčších pestovateľov liečivých rastlín v Európe.

“Z poľa priamo na stôl”
Okrem pestovania liečivých rastlín sa venujeme aj kompletnému výrobnému procesu. Vypestované liečivé rastliny idu do našich sušiarni. Po vysušení nasledujú rezárne a miešiarne, kde vznikajú čajové zmesi. Poslednou zastávkou sú baliarne, v ktorých vzniká samotný produkt. Na distribúciu produktov do predajní mame vlastnú logistickú sieť.

Agrokarpaty centrála Plaveč

Ekologické pestovanie

Liečivé rastliny, ktoré sú v našich výrobkoch, sa pestujú v ekologicky nezaťaženom prostredí oblasti Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. To isté platí aj o rastlinách z divo rastúceho zberu a lesných plodov. Všetky výrobky sú čisté, bez umelých chutí, farieb a aróm. Preto ich ľudský organizmus dobre prijíma a pozitívne na nich reaguje. Pri spracovávaní zloženia čajových zmesí sa podieľajú poprední odborníci z oblasti fytoterapie z Košíc, Nitry, Bratislavy, Brna a Užhorodu.

Základom ekologického hospodárenia je šetrné hospodárenie s pôdou, rozvoj jej optimálneho zloženia a úrodnosti. Tento cieľ dosahujeme cestou pravidelného dodávania kompostu vyrobeného z vlastného odpadu pri pozberovej úprave liečivých rastlín a vyváženým osevným postupom (striedanie plodín). Tento postup je dôležitý pre rast rastlín a výrazne prispieva k obmedzeniu výskytu škodcov a pôvodcov chorôb prežívajúcich v pôde. Dbáme taktiež na pestovanie medziplodín určené na zelené hnojenie s hlboko koreniacimi a nízko koreniacimi rastlinami, aby sme udržali rovnováhu medzi úrodnosťou a primeranou intenzitou využívania pôdy. Spracovanie rastlín prebieha maximálne šetrným spôsobom, podľa podmienok ekologického hospodárenia, ktoré ma na zreteli ochranu životného prostredia a krajiny v danej oblasti. Všetky výrobky sú vhodné na denné užívanie s podporným liečivým resp. posilňujúcim účinkom.

tri_koruny_pieniny
ocenenia agrokarpaty
certifikaty agrokarpaty

Bylinný čaj

Bylinkové čaje sa vyrábajú z bylín, ktoré majú liečivé schopnosti. Každá bylina má iné liečivé účinky a blahodarne pôsobí na naše telo. Sú dobré na prevenciu, povzbudzujú organizmus, dodávajú energiu, vylučujú toxíny z tela, príjemne voňajú, skvelo chutia a sú pre telo prirodzené.

bylinny_caj

Ovocné čaje

Ovocné čaje sa vyrábajú z ovocia, jemného ovocia a lesného ovocia. Sú zdrojom vitamínov a ďalších prírodných látok, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu a jeho prirodzenú ochranu pred infekciami. V letných horúčavách príjemne osviežujú a ochladzujú organizmus.

ovocny_caj

Cudzokrajné čaje

V našej ponuke môžete nájsť aj cudzokrajné čaje (Zelený čaj, Gruzínsky čierny čaj, PU-EHR, PU-EHR s citrónovou chuťou a Roibos). Rastliny, z ktorých sa vyrábajú tieto čaje sa u nás nedajú dopestovať z dôvodu nevhodnej geografickej polohy, keďže potrebujú špecifické klimatické podmienky.

cudzokrajny_caj

Podniková predajňa

Návšteva našej podnikovej predajne v krásnom drevenom prevedení vám určite spríjemni deň. Predajňa sa nachádza v obci Plavnica pri COOP Jednote. Nájdete tu celý sortiment produktov našej značky a mnoho iného. Okrem čajov ponúkame aj rôzne BIO produktov, čajové príslušenstvo, prírodné kozmetické doplnky, darčekové balenia a dekorácie.

Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica
Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica
Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica
Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica
Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica
Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica

História spoločnosti

Agrokarpaty centrála Plaveč
Podniková predajňa Agrokarpaty Plavnica
Značka kvality 2. stupeň - logo
100% BIO produkt - logo
Najkrajší chotár 2017 - ocenenie
Cena ministra za najlepšiu produkciu z poľa na stôl - ocenenie
Cena Petra Slavomíra Kompiša - ocenenie
Inovatívny výrobok - cena
Ekologické poľnohospodárstvo - logo

Ekologické poľnohospodárstvo

Systém priaznivý voči životnému prostrediu, ktorý využíva miestne a obnoviteľné zdroje, ekologicky šetrné technológie a postupy.

100% BIO produkt - logo

BIO kvalita

Potraviny vyrobené zo surovín rastlinného pôvodu, ktoré pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Slovenský výrobok - logo

Pravý Slovenský produkt

Suroviny v našich výrobkoch pochádzajú so Slovenska aj celý výrobný proces sa uskutočnil na našom území.

Značka kvality 2. stupeň - logo

Značka kvality

Značka kvality SK je národným programom podpory kvalitných poľnohospodárskych výrobkov a potravín.