Detoxikácia organizmu: najlepšie bylinkové tipy

Späť na Články
Caje na jarnu ocistu tela

Detoxikácia organizmu: najlepšie bylinkové tipy

Energeticky výdatnejšia strava, nedostatok pohybu a vitamínov počas zimných mesiacov môžu viesť k väčšej zraniteľnosti ľudského organizmu, čím ľahšie podlieha jarnej únave. Na prvý pohľad to môže znieť ako klišé, no jarná detoxikácia organizmu skutočne pomáha nášmu organizmu. Cieľom detoxikácie je cítiť sa lepšie, zdravšie a výkonnejšie.

Kľúčom je odstránenie škodlivých látok, ktoré môžu útočiť na fyzickú a duševnú výkonnosť, usadzovať sa v bunkách a oslabovať tak imunitný systém. Práve obdobie jari sa považuje za najlepšie obdobie pre takúto očistu. Prebúdzajúca sa príroda nám poskytuje bohatú lekáreň, ktorá sa postará o jarné upratovanie v našom tele. Preto sme si pre vás pripravili najlepšie bylinkové tipy pre jarnú detoxikáciu organizmu.

liečivé bylinky na tanieri

Jar je pre mnohých ľudí obľúbené ročné obdobie. Je to obdobie kedy sa po dlhej zime prebúdza nielen príroda, ale aj naše telo. Najlepším začiatkom jari je jarná očista, ktorá naštartuje organizmus a podporí obranyschopnosť. Okrem toho môže pomôcť aj s mnohými ďalšími zdravotnými problémami. Keďže v jarnom období je najviac zaťažovaná pečeň, prvoradá je detoxikácia pečene, ktorá odstraňuje z tela škodlivé látky. Očistením pečene sa budete cítiť lepšie, zdravšie, dosiahnete lepšie fyzické výkony a duševnú odolnosť. Vhodným prírodným doplnkom sú aj bylinkové kapsule Anthemis – na pečeň, ktoré podporujú metabolickú činnosť pečene a jej regeneráciu.

Očistou pečene detoxikácia organizmu nekončí

Nasledujúcim krokom je odkyslenie organizmu, ktorým podporíme metabolické procesy tráviaceho systému, čo je dôležitou súčasťou správneho fungovania tela. Bylinný čaj na odkyslenie pomáha regulovať prekyslenie organizmu. Detoxikácia organizmu sa nezaobíde ani bez očisty hrubého čreva, prečistenia obličiek a močových ciest.

Okrem toho potrebujete doplniť vitamíny dôležité pre správne fungovanie organizmu. Obľúbeným a jednoduchým spôsobom je doplnenie vitamínov ovocnými čajmi, ktoré obsahujú veľa antioxidantov podporujúcich imunitný systém a zároveň osviežia a dodajú energiu. V prípade intenzívnej jarnej únavy si doprajte oddych, ktorý doplňte o prechádzky na čerstvom vzduchu. Ideálny je wellness a saunovanie, ktoré pomáhajú prečistiť krv. Čistenie krvi môžete zároveň podporiť čajom na čistenie krvi.

zena bezi po lese

Netreba zabudnúť, že kvalitný detox zahŕňa aj zmenu stravy. Vyhnite sa preto nadbytočnému pitiu alkoholu, ale aj kávy, ktorú môžete nahradiť povzbudzujúcim zeleným čajom. Rozprúdiť krv v žilách pomôže aj aktívny pohyb. Jar je ideálne obdobie, kedy môžete začať behať, cvičiť alebo zvyšovať kondíciu aktívnou turistikou či inými obľúbenými športovými aktivitami. Po zimných mesiacoch sa tak môžete jednoduchšie zbaviť nadbytočných kilogramov a pohodlne sa pripraviť na sezónu v plávkach bez náročných diét. Pre náročnejšie výzvy odporúčame bylinkový čaj na chudnutie, ktorý slúži ako podporný prostriedok pri regulovaní telesnej hmotnosti.

Späť na Články