FYTO čaj pre Černobyľ a Juščenka

Späť na Články
Fyto čaj pre Černobyľ a Juščenka

FYTO čaj pre Černobyľ a Juščenka

Fyto detoxikačnú čajovú zmes používali v nemocniciach na Ukrajine po Černobyľskej havárií a pomohla aj Viktorovi Juščenkovi po otrave dioxínom.

Černobyľská havária

Najhoršia jadrová havária v histórii jadrovej energetiky sa stala u našich susedov na Ukrajine, kde počas testovania nového bezpečnostného systému došlo k prehriatiu a následne explózii reaktora elektrárne čo spôsobilo uvoľnenie rádioaktívneho mraku do ovzdušia. Rádioaktívny mrak sa rozšíril do celého okolia a kontaminoval rozsiahle územia nie len Ukrajiny, ale aj Bieloruska a Ruska.

Množstvo vojakov, hasičov, záchranárov, ale aj civilistov bolo ožiarených rôznymi dávkami radiácie. Preto sme v spolupráci s profesorkou Oxanou Hanič z Užhorodskej univerzity vytvorili unikátnu detoxikačnu čajovú zmes FYTO. Táto zmes bola vyrobená práve pre ľudí ožiarených černobyľskou haváriou a používala sa na ich detoxikáciu aj v nemocniciach.

Otrava Juščenka

Fyto čaj pomohol aj ukrajinskému prezidentovi Viktorovi Juščenkovi, ktorý bol po otrave dioxínom vo vážnom zdravotnom stave.

Na Ukrajine na jeseň 2004 vrcholila politická kríza a prezidentského kandidáta a lídra oranžovej revolúcie Viktora Juščenka otrávili dioxínom. Jednou z látok, ktorými ho liečili, boli aj naše Slovenské čaje. Odborníci z tamojšej univerzity v Užhorode odporučili FYTO čaj na detoxikáciu. Na vyžiadanie volebného tímu kandidáta a neskoršieho prezidenta v Kyjeve sme im zaslali 200 balíčkov tohto čaju. Hoci sme sa oficiálne výsledky liečby pitím nášho čaju nedozvedeli, podľa neoficiálnych informácií použitie čaju v komplexnej liečbe pomohlo a Juščenko sa zo zdravotných problémov nakoniec dostal.

Fyto čaj je vhodný aj dnes

Detoxikačná čajová zmes je vhodná aj dnes, keď sme často pod vplyvom rôznych žiarení z okolia. Čaj vyplavuje z organizmu toxické látky zlepšuje imunitu, stimuluje funkciu tráviacich orgánov látkovej premeny, znižuje škodlivosť neekologických vplyvov v organizme aj malých dávok ožiarenia.


Späť na Články