Karpatský elixír

Späť na Články
Karpatský elixír - regeneračný

Karpatský elixír

„Karpatský elixír“ je nápoj, ktorý priaznivo pôsobí na regeneráciu organizmu. Jeho účinok je povzbudzujúci, zvyšuje vitalitu, rozširuje cievy a zlepšuje cirkuláciu krvi v organizme. Vo vhodných dávkach priaznivo pôsobí na metabolizmus a upevňuje zdravie.

Receptúra „Karpatského elixíru“ nadväzuje na byliny používané v minulosti najmä z oblasti Karpát, ktoré sú overené storočiami a priaznivo pôsobia na regeneráciu organizmu. Sú to bylinky ako rebríček obyčajný, fenikel obyčajný, repík lekársky, archangelika lekárska, puškvorec obyčajný, škoricovník čínsky, horec žltý a pestrec mariánsky.

Ingrediencie

1 x Karpatský elixír Regeneračný
1 liter čistého alkoholu – najlepšie ražná 52%

Príprava elixíru

Vrecúško s bylinou zrolujeme a zasunieme cez hrdlo do fľaše s alkoholom v pomere 3 čajové vrecúška karpatského elixíru na 1 liter alkoholu. Elixír takto necháme lúhovať 14 dní a aspoň raz za týždeň fľašu pár krát otočíme, aby sa obsah premiešal. Pre zjemnenie chuti môžeme nechať lúhovať ešte ďalších 7 až 14 dní. Lúhovaním bylín v destiláte sa uvoľňujú účinné látky, ktoré nie sú rozpustné vo vode. Nakoniec hotový elixír prelejeme do peknej fľaštičky bez čajových vrecúšok. Nazdravie!

Všetko s mierou a vo vhodných dávkach. Možno Vás bude zaujímať aj Elixír Vilmy Jamnickej.

Späť na Články